Aktualności

          • Pogadanka z policjantką

          • Pogadanka uczniów klas1-3 oraz 4-5 z funkcjonariuszką Komendy Powiatowej Policji w Tczewie, panią Wioletą Maras-Dudyńską na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji, a w szczególności bezpiecznych zachowań w Internecie, nad wodą, bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym na rowerze i hulajnodze, odpowiedniego zachowania podczas ataku psa, kontaktów z osobami nieznajomymi, jak również informowania rodziców, gdzie przebywamy, gdy wychodzimy na podwórko czy też plac zabaw, gdy się oddalamy od domu. Pani policjantka przypomniała również jak mamy się zachować, gdy się zgubimy w galerii, innym mieście czy miejscowości.

            Bardzo dziękujemy za cenną lekcję i wskazówki, które mają nas uwrażliwić na czyhające niebezpieczeństwa.

          • Karta rowerowa

          • Wczoraj, 15 czerwca, na boisku szkolnym odbył się egzamin BRD (bezpieczeństwo w ruchu drogowym) dla uczniów czwartej klasy, którzy zdali wcześniej test teoretyczny. Wszystkie dzieci podeszły do sprawdzianu odpowiedzialnie, stawiając się obowiązkowo w kaskach ochronnych. Piękna pogoda dodatkowo sprzyjała młodym rowerzystom podczas zdawania części praktycznej. Członkowie ich rodzin wykazali się świetną organizacją i sprawnie przetransportowali rowery na miejsce egzaminu. Podziękowania należą się też pani Emilii za nieocenioną pomoc w roli dodatkowego egzaminatora oraz panu Maciejowi za profesjonalne przeprowadzenie egzaminu z pierwszej pomocy. Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym kierowcom jednośladów zdobycia nowych uprawnień! Życzymy szerokiej i bezpiecznej drogi, zwłaszcza że wakacje tuż, tuż… M.M.

          • Wycieczka kl. 7 i 8 do Krakowa, Kopalni Soli w Bochni oraz Energylandii😉💪

          • W dniach 2–3 czerwca uczniowie klas siódmych i ósmych Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rudnie wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Krakowa, Kopalni Soli w Bochni oraz Energylandii.

            W Krakowie zwiedzaliśmy miasto z przewodniczką – rodowitą krakowianką w tradycyjnym stroju, która przybliżyła nam najważniejsze informacje i ciekawostki. Usłyszeliśmy również hejnał z wieży Mariackiej i pomachaliśmy hejnaliście

            Następnie udaliśmy się do Kopalni Soli w Bochni, gdzie pod opieką przewodnika przeżyliśmy niezwykłą przygodę pod ziemią, w tym przeprawę łodzią po solance. Zwiedzanie zakończyliśmy noclegiem 250 metrów pod ziemią w Komorze Ważyn. Wieczór urozmaiciły dodatkowe atrakcje – mecz piłki nożnej oraz dyskoteka

            Drugiego dnia bawiliśmy się w Energylandii, korzystając z licznych atrakcjii spędzając czas pełen emocji.

            Opiekunowie wycieczki dziękują wszystkim uczestnikom za miło i aktywnie spędzony czas razem

          • Zbieramy na mural:)

          • Dziś w naszej szkole odbyła się loteria fantowa połączona ze sprzedażą pysznych ciast.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę – kupując losy, odwiedzając stoisko z wypiekami oraz okazując swoje wsparcie i zaangażowanie. Szczególne podziękowania kierujemy do osób, które poświęciły swój czas na przygotowanie ciast, organizację wydarzenia oraz pomoc podczas jego przebiegu.

            Dzięki wspólnemu wysiłkowi krok po kroku zbliżamy się do realizacji naszego marzenia- mural, który ozdobi naszą szkołę i nada jej jeszcze bardziej wyjątkowy charakter, jest coraz bliżej!

          • English Day za nami! 😊

          • Dziś uczniowie sprawdzali swoją znajomość języka angielskiego podczas różnych gier i zabaw językowych. Było aktywnie, wesoło i po angielsku!

          • Spotkanie przedszkolaków ze stomatologiem🦷😊

          • Dziś nasze przedszkolaki miały wyjątkowe spotkanie z dentystką.

            Pani doktor opowiedziała dzieciom, jak ważna jest higiena jamy ustnej oraz pokazała, jak prawidłowo myć zęby. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem słuchały wskazówek i chętnie odpowiadały na pytania.

            To była bardzo cenna i pouczająca lekcja, dzięki której dzieci wiedzą już, jak dbać o zdrowy i piękny uśmiech.

          • Dzień Dziecka 🎉☀️

          • Dziś w Zespole Kształcenia i Wychowania w Rudnie świętowaliśmy Dzień Dziecka. 🎉☀️ Było kolorowo, radośnie z mnóstwem atrakcji! Odbył się piknik, występy taneczne, piana party oraz zabawa z proszkami Holi. 🌈 Na wszystkich czekały także lody, gofry, tatuaże i malowanie twarzy. 🍦🧇🎨✨ Nie zabrakło muzyki, śmiechu i świetnej zabawy — dziś naprawdę nikt się nie nudził! 😄 Dziękujemy Radzie Rodziców, nauczycielom, praciwnikom szkoły, Panu Dariuszowi Eckertowi i osobom zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego wydarzenia. Dzięki Wam mogliśmy wspólnie stworzyć dzień pełen radości, kolorów i pięknych wspomnień. 

          • Zajęcia projektowe- język angielski

          • Uczniowie klasy V w kreatywny sposób rozwijają swoje umiejętności językowe podczas zajęć wyrównawczych z języka angielskiego. Poprzez gry edukacyjne, pracę w grupach, projekty oraz różnorodne ćwiczenia utrwalają słownictwo i doskonalą komunikację w języku angielskim. Nauka połączona z zabawą sprawia, że uczniowie chętnie angażują się w zajęcia i rozwijają swoje kompetencje językowe.

            Zadanie realizowane jest w ramach projektu pn.: „Kompetencje i umiejętności drogowskazem do sukcesu w przyszłości”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027.

            Realizatorem projektu jest Gmina Pelplin w partnerstwie z Centrum Edukacyjnym „Idea” z Krakowa. Szczegółowe informacje dotyczące projektu dostępne są pod adresem: https://bit.ly/KompetencjeDoSukcesuPelplin

            #FunduszeUE #KompetencjeDoSukcesuPelplin

          • "Dni Pelplina 2026"

          •  

            Warsztaty Eko-OZE z #Polenergią

            Kolorowy przemarsz ulicami Pelplina - "Disco Rudniaczki", "Odlotowe Szkolniaki"

            Występ Antoniego na tegorocznej scenie.

            Jak co roku nasze stoisko z #Polenergią cieszyło się wielką popularnością. Dziękujemy za wspólną zabawę z "Eko" Tegoroczne "Koło Fortuny" i zabawy z "suchym lodem" rozbiły bank z nagrodami.

            Bardzo dziękujemy młodzieży i ich opiekunom za ogromny wkład pracy i zaangażowanie.

            Podziękowania kierujemy również do #Polenergia za zaufanie i ufundowanie nagród.

            Nasz "Kolorowy Korowód" zachwycił mieszkańców Wielkie podziękowania dla wszystkich obecnych przedszkolaków, uczniów, Rodziców i opiekunów Gratulujemy zdobytej nagrody.

            Na tegorocznej scenie rozbrzmiał ponownie głos Antka. Brawo za wspaniały występ.

            Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za obecność i udział w tegorocznych obchodach Do zobaczenia w przyszłym roku.

          • Szkolny Tydzień Profilaktyki- apel podsumowujący

          • W ramach Szkolnego Tygodnia Profilaktyki odbył się apel podsumowujący działania realizowane w naszej szkole. Uczniowie klas IV–VIII przygotowali scenki poruszające ważne tematy związane z profilaktyką uzależnień, zdrowiem psychicznym oraz bezpieczeństwem w sieci.

            Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie, kreatywność i przekazanie tak ważnych wartości w ciekawy i inspirujący sposób.

          • "W zdrowym ciele zdrowa żywność"

          • "W zdrowym ciele zdrowa żywność" - takie hasło przyświecało dziś na technice uczniom klasy 6. Królowały warzywa, owoce, jogurt naturalny. Wszystko było bardzo smaczne oraz przygotowane zgodnie z zasadami czystości i higieny. 🍇🍉🍋🍌🍍🥭🍎🍓🥝🍅🥑🧅

    • Kontakty

      • Zespół Kształcenia i Wychowania w Rudnie, Rudno, Szkolna 4
      • 585361107
      • sekretariat - 693 281 947
        intendent - 693 281 955
        kierownik adm.- gospodarczy - 693 281 958


        skrzynka e-doręczeń AE:PL-13726-98416-EVGAE-20
      • ul. Szkolna 4

        83-121 Rudno
        Poland
    • Logowanie